Simge Dekorasyon Whatsapp iletişim
<

Söve Nedir ? Nasıl Kullanılmalı Ve Nelere Dikkat Edilmelidir !

Söve Genellikle bir dış cehpe malzemeleri olarak Kullanılmaktadır. Genel kullanılan yerleri ise kapı,pencere,kat silmeleri olmak üzere değişik şekiller ve kullanım alanlarına göre değişiklip gösterilip şekillendirile bilir. Söveler kullanım alanlarına göre çok fazla çeşitlilik göstere bilir bunlardan bazıları şunlardır
 Kat Silme Söveleri Desenli Kat Silme Söveleri Sütunlar Söveleri Kilit Taşları Söveleri Denizlik Söveleri Payanda Söveleri Cehpe Kaplama Söveleri 
Olarak ayrılmaktadır dilerseniz yukarıdaki linklere tıklarayarakta konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Söveler Fransızcada kapı eşiği anlamında olum ülkemizde "Söve" olarak adlandırılmaktadır. Sövelerin genel kullanımları ise yağmur suları veya dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Sövelerin Hammaddesi Nedir? Söve Gerçekte Nedir ?
Söveleri Kısaca Tanıyalım
Söve günümüz teknolojisiyle eps ve xps bloklardan üretilir. Makinalar üzerlerinde işlem görülüp kesilerek dayanıklı ve uzun ömürlü hale getirlir . Eksta bu söveleri kullanan ustalarım üzerlerine sıva kaplaması yaparak bu sıvada ürüne göre özel olup içinde akrilik kullanılmadılır.En önemli malzemelerden biri söve harcıdır. Tabikide bunu bizlere yapan ustalarımızında ustalıkları ayrıdır. Açık olarak Genel halkındaki tabir ise polimer denilen malzemedir Daha açık bi dille ifade edilmek istenirsende işlem görmüş plastiğin üzerine mermer tozu dökülmüş halide diye biliriz tabikide net anlamı bu değildir.

Kat Silme Söveleri Nedir ?
Kat Silme Söveleri Nedir Nasıl kullanmalıyız ?
Söveleri mümkün oldugunca iç ve dış dekorasyon işlerimizde hem fiyat bakımından uygun hemde çoğu boyanılabilir olduğundan dolayı hem cebimize tassaruf hemde bize dekorasyondada kolaylık sağlar bu nedenli mümkün olduğumuz yerlerde bütçemize göre kullanmalıyız Ve dikkat edilmesi gerekn özellikleride almadan önce her sövenin ham madda yoğunluğu farklıdır bazıları kolay kırıla bılır bazıları ise daha dayanıklı olabilir bu üretici firmanın malzeme kalitesidir almadan önce işi bilen ustalarınızla gidip bakmanızı tavsiye ederiz.

Dikkat Edilmesi Gerenkenler !
Söveler Nasıl muhafaza edilmeli Nelere Dikkat etmeliyiz ?
Söveleri Muhafaza Ederken dikkat edilmesi gereken husulardan en önemlilerinden biri "Yanıcı" olmasıdır. o nedenli kullanmadan yada kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Taşırken ise tam olarak ham bir plastik olmadığı için sert bir malzeme gibi davranmamalıyız oluşucak sorunlarda sövelerden biri kırıldığı yada parçalandığı taktırde parça takmak yerine ölçü boyutu olucak söve tekrar alınmalı bu sayade dekorasyondaki güzelliği ve yağmur gelmesin yada geçmesin gibi durumlardada işlevselliğini kaybetmemelidir.
×