Simge Dekorasyon Whatsapp iletişim
Dıs-Cehphe-2021

Söve

Dış Cephe Kaplamaları

Dış Cephe söveleri binaların dış cephe bölümlerinde yatay olarak kullanılan ara sövelerdir. Bu bölümler binalarda daha güzel geçiş ve tasarım yapılmasına olanak tanır aynı zamanda harici olarakta kullanılabilir. Söveler ve daha fazla özellikleri için aşağıdaki Özellikler butonunu kullana bilirsiniz.

Yeni Ürünlerimizden Haberdar olmak için Sosyal medyamızdan bizleri takip edebilirsiniz Simge Dekorasyon İnstagram Simge Dekorasyon Facebook
dıs-cephe-kaplamaları-1

dıs-cephe-kaplamaları-1

dıs-cephe-kaplamaları-2

dıs-cephe-kaplamaları-3


dıs-cephe-kaplamaları-4

dıs-cephe-kaplamaları-5

dıs-cephe-kaplamaları-6

dıs-cephe-kaplamaları-9


dıs-cephe-kaplamaları-10

dıs-cephe-kaplamaları-11

dıs-cephe-kaplamaları-12

dıs-cephe-kaplamaları-13


dıs-cephe-kaplamaları-14

dıs-cephe-kaplamaları-15

dıs-cephe-kaplamaları-16

dıs-cephe-kaplamaları-17


dıs-cephe-kaplamaları-18

dıs-cephe-kaplamaları-19

dıs-cephe-kaplamaları-20

dıs-cephe-kaplamaları-21Simge Dekorasyon
İç Yapı ve Dış Yapı Market İstanbul

Hakkımızda


Simge Dekorasyon

Simge Dekorasyon İç ve Dış Yapı market olarak Kuruluşumuz 10 Yıldan beri faaliyet göstermektedir. İç ve dış yapı olarak her türlü malzeminin üretim süreci ve parakende satışına kadar takip edilmektedir. Şireketimiz Bünyesinyesinde Her türlü destek ve talepten kesinlikle çekinmeden bizlere danışa bilirsiniz . Gerekli personel arkadaşlar direk sizlerle iletişime geçicektir . Whatsap, Telefon numarası üzerinden de bizlere ulaşabilirsiniz.


Ayrıca İNSTAGRAM ve FACEBOOK Sosyal medya kanallarımızdanda bizleri takip edip Yeni gelen ürünleriden haberdar olabilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Nedir ? Cephe Kaplama Çeşitleri

Dış Cephe SöveleriGenellikle bir dış cehpe malzemeleri olarak Kullanılmaktadır. Genel kullanılan yerleri ise kapı,pencere,kat silmeleri olmak üzere değişik şekiller ve kullanım alanlarına göre değişiklip gösterilip şekillendirile bilir. Söveler kullanım alanlarına göre çok fazla çeşitlilik göstere bilir bunlardan bazıları şunlardır
Kat Silme Söveleri Desenli Kat Silme Söveleri Sütunlar Söveleri Kilit Taşları Söveleri Denizlik Söveleri Payanda Söveleri Cehpe Kaplama Söveleri
Olarak ayrılmaktadır dilerseniz yukarıdaki linklere tıklarayarakta konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Söveler Fransızcada kapı eşiği anlamında olum ülkemizde "Söve" olarak adlandırılmaktadır. Sövelerin genel kullanımları ise yağmur suları veya dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Sövelerin Hammaddesi nedir? Söve gerçekte nedir ?

Söveleri Kısaca Tanıyalım

Söve günümüz teknolojisiyle eps ve xps bloklardan üretilir. Makinalar üzerlerinde işlem görülüp kesilerek dayanıklı ve uzun ömürlü hale getirlir . Eksta bu söveleri kullanan ustalarım üzerlerine sıva kaplaması yaparak bu sıvada ürüne göre özel olup içinde akrilik kullanılmadılır.En önemli malzemelerden biri söve harcıdır. Tabikide bunu bizlere yapan ustalarımızında ustalıkları ayrıdır. Açık olarak Genel halkındaki tabir ise polimer denilen malzemedir Daha açık bi dille ifade edilmek istenirsende işlem görmüş plastiğin üzerine mermer tozu dökülmüş halide diye biliriz tabikide net anlamı bu değildir.

Dış Cephe Kaplamaları Nedir ?

Dış Cephe Söveleri Nedir Nasıl kullanmalıyız ?

Dış Cephe Kaplamaları Yapının Dikey,yatay olarak ilerleyen her biri m2 cinsinden kaplayana genel adına dış cephe denir. Dış cephe dayanıklılık ve ısı yalıtım konusunda evin yazın sıcak kalması kısın çabuk soğumaması için yapılmalıdır. Çeşitli önemli etkenler vardır dış cephe seçilirken dikkat edilmesi gerekenler madde halinde su şekildedir.

  • Kimyasal etkilere dayanıklı atmosfer dayanıklı olmalıdır.
  • Güneş ışınlarında bozulma solma yapmamalıdır
  • Kışın ve yazın sıcak etkilerinden genleme ve daralma olmamalıdır
  • Yağmurdan kaynaklı yağış sularını içeri almamalıdır
  • Hava alma özelliği taşımalıdır.
  • Binanın görünüşüne ve dizaynına uygun olmalıdır
  • Cephe kaplama ve Dış cephe sıvası kolay tamir edilmeli
  • iklime karşı dirençli olmalıdır

Dikkat edilmesi gerenkenler !

Söveler Nasıl muhafaza edilmeli Nelere Dikkat etmeliyiz ?

Söveleri Muhafaza Ederken dikkat edilmesi gereken husulardan en önemlilerinden biri "Yanıcı" olmasıdır. o nedenli kullanmadan yada kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Taşırken ise tam olarak ham bir plastik olmadığı için sert bir malzeme gibi davranmamalıyız oluşucak sorunlarda sövelerden biri kırıldığı yada parçalandığı taktırde parça takmak yerine ölçü boyutu olucak söve tekrar alınmalı bu sayade dekorasyondaki güzelliği ve yağmur gelmesin yada geçmesin gibi durumlardada işlevselliğini kaybetmemelidir.

×