Simge Dekorasyon Whatsapp iletişim
Dıs-cephe-sutunlar-2021

Söve

Sütun Söveleri

Sütün söveleri binaların dış cephe bölümlerinde yatay olarak kullanılan ara sövelerdir. Bu bölümler binalarda daha güzel geçiş ve tasarım yapılmasına olanak tanır aynı zamanda harici olarakta kullanılabilir. Söveler ve daha fazla özellikleri için aşağıdaki Özellikler butonunu kullana bilirsiniz.

Yeni Ürünlerimizden Haberdar olmak için Sosyal medyamızdan bizleri takip edebilirsiniz Simge Dekorasyon İnstagram Simge Dekorasyon Facebook
Bina-sutunlari-1

Bina-sutunlari-2

Bina-sutunlari-2Simge Dekorasyon
İç Yapı ve Dış Yapı Market İstanbul

Hakkımızda


Simge Dekorasyon

Simge Dekorasyon İç ve Dış Yapı market olarak Kuruluşumuz 10 Yıldan beri faaliyet göstermektedir. İç ve dış yapı olarak her türlü malzeminin üretim süreci ve parakende satışına kadar takip edilmektedir. Şireketimiz Bünyesinyesinde Her türlü destek ve talepten kesinlikle çekinmeden bizlere danışa bilirsiniz . Gerekli personel arkadaşlar direk sizlerle iletişime geçicektir . Whatsap, Telefon numarası üzerinden de bizlere ulaşabilirsiniz.


Ayrıca İNSTAGRAM ve FACEBOOK Sosyal medya kanallarımızdanda bizleri takip edip Yeni gelen ürünleriden haberdar olabilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Dış Cephe Sütunları Nedir ? Dış Cephe Sütun Fiyatları

Söve Genellikle bir dış cehpe malzemeleri olarak Kullanılmaktadır. Genel kullanılan yerleri ise kapı,pencere,kat silmeleri olmak üzere değişik şekiller ve kullanım alanlarına göre değişiklip gösterilip şekillendirile bilir. Söveler kullanım alanlarına göre çok fazla çeşitlilik göstere bilir bunlardan bazıları şunlardır
Kat Silme Söveleri Desenli Kat Silme Söveleri Sütunlar Söveleri Kilit Taşları Söveleri Denizlik Söveleri Payanda Söveleri Cehpe Kaplama Söveleri
Olarak ayrılmaktadır dilerseniz yukarıdaki linklere tıklarayarakta konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Söveler Fransızcada kapı eşiği anlamında olum ülkemizde "Söve" olarak adlandırılmaktadır. Sövelerin genel kullanımları ise yağmur suları veya dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Sövelerin Hammaddesi nedir? Söve gerçekte nedir ?

Söveleri Kısaca Tanıyalım

Söve günümüz teknolojisiyle eps ve xps bloklardan üretilir. Makinalar üzerlerinde işlem görülüp kesilerek dayanıklı ve uzun ömürlü hale getirlir . Eksta bu söveleri kullanan ustalarım üzerlerine sıva kaplaması yaparak bu sıvada ürüne göre özel olup içinde akrilik kullanılmadılır.En önemli malzemelerden biri söve harcıdır. Tabikide bunu bizlere yapan ustalarımızında ustalıkları ayrıdır. Açık olarak Genel halkındaki tabir ise polimer denilen malzemedir Daha açık bi dille ifade edilmek istenirsende işlem görmüş plastiğin üzerine mermer tozu dökülmüş halide diye biliriz tabikide net anlamı bu değildir.

Sütun Söveleri Nedir ?

Sütun Söveleri Nedir Nasıl kullanmalıyız ?

Genellikle dış cephede kullanılan Sütunlar iç dekarasyon olarakta kullanılabilir.Sütünlar ara geçiş yada belirteç , tek başına olarak kullanımlmaktadır. Mimarimizi Düzgün ve Hareketli bir kullanım sunar. Kullanıcıların göz zevkine hitap edicek şekildede kullanılması daha doğrudur.Sütünlar Eski yunanda ve esi zamanlardan günümüze kadar uzanmaktadır. Lakin eski zamanlarda Taş olarak şekillendirilip kullanılmaktalardır.Şu anki teknolojimiz Akrilik ve sıvanın Birleşmesiyle hem hafif ve daha dayanıklı hale gelerek İç ve Dış yapıda kullanımda olanak sağlamaktadır.

Dikkat edilmesi gerenkenler !

Söveler Nasıl muhafaza edilmeli Nelere Dikkat etmeliyiz ?

Söveleri Muhafaza Ederken dikkat edilmesi gereken husulardan en önemlilerinden biri "Yanıcı" olmasıdır. o nedenli kullanmadan yada kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Taşırken ise tam olarak ham bir plastik olmadığı için sert bir malzeme gibi davranmamalıyız oluşucak sorunlarda sövelerden biri kırıldığı yada parçalandığı taktırde parça takmak yerine ölçü boyutu olucak söve tekrar alınmalı bu sayade dekorasyondaki güzelliği ve yağmur gelmesin yada geçmesin gibi durumlardada işlevselliğini kaybetmemelidir.

×